O nas

FIGENE Energia

FIGENE ENERGIA Sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej FIGENE CAPITAL S.A. skupiającej w swoim portfelu spółki o profilu energetycznym zajmujące się wytwarzaniem energii elektrycznej w odnawialnych źródłach energii, handlem energią oraz świadczeniem usług dystrybucyjnych.

FIGENE ENERGIA Sp. z o.o. w ramach grupy zajmuje się w szczególności świadczeniem usług sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej. Dystrybucja energii elektrycznej realizowana jest w ramach zamkniętych obszarów dystrybucyjnych utworzonych na przejętym lub wybudowanym przez Spółkę majątku sieciowym.

Świadczenie usług dystrybucyjnych w ramach tworzonych przez FIGENE ENERGIA obszarów dystrybucyjnych realizowane jest na podstawie odpowiednich koncesji oraz taryf zatwierdzonych decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Ponadto FIGENE ENERGIA wykorzystując swoje bogate doświadczenie świadczy również usługi doradcze w zakresie optymalizacji gospodarki elektroenergetycznej.

FIGENE CAPITAL S.A. jest energetyczną grupą kapitałową operującą w segmencie energii odnawialnej. FIGENE CAPITAL S.A. w swojej strukturze posiada grupę podmiotów realizujących projekty o charakterze wytwórczym, jak również odpowiadających za dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej generowanej ze źródeł OZE, tworząc sprzyjające otoczenie dla jej funkcjonowania. Jednym z elementów grupy jest również klaster energetyczny, którego koordynatorem jest Dolnośląskie Centrum Energetyczne sp. z o.o.

Przyjęty przez FIGENE CAPITAL S.A.  kierunek działania dotyczy w głównej mierze:
– rozwoju i budowy projektów związanych z energetyką odnawialną (farmy wiatrowe)
– rozwoju technologii PV – wytwarzanie energii elektrycznej przy wykorzystaniu fotowoltaiki
– pilotażowego wdrożenia magazynów energii
– zbudowania portfolio inwestycji składającego się z farm wiatrowych o docelowym potencjale ok. 500 MW.

Szczegółowe informacje dotyczące grupy kapitałowej FIGENE CAPITAL S.A.  dostępne są na stronie internetowej spółki pod adresem: www.figene.pl.

Zarząd

Adam Wolny

Prezes Zarządu

Robert Koński

Członek Zarządu

Kamil Krajewski

Prokurent

Gdzie jesteśmy

Projekty istniejące

Biała Podlaska | Piekary Śląskie | Szczecin | Józefosław | Lublin | Poznań | Ciechanów

Projekty w budowie

Zawiercie | Kołobrzeg | Legionowo

Rekrutacja

Spółkę FIGENE Energia tworzą ludzie o wysokich kompetencjach i doświadczeniu. Wychodzimy z założenia, że tylko najlepszy zespół może świadczyć najwyższą jakość usług, stąd duży nacisk na poszukiwanie ludzi z otwartymi umysłami i chęcią ciągłego doskonalenia. Poszukujemy ludzi zaangażowanych w wykonywane zadania, nie bojących się nowych wyzwań i stawiających sobie ambitne cele.

Dzięki takiemu podejściu FIGENE Energia może świadczyć najwyższy poziom usług w zakresie sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej. Jeśli utożsamiasz się z naszymi wartościami, zachęcamy do wzięcia udziału w aktualnych procesach rekrutacyjnych.

Sprawdź aktualne ofert pracy. Być może to właśnie Ciebie poszukujemy!

Aktualnie Figene Energia Sp. z o.o. nie prowadzi procesu rekrutacyjnego, natomiast ewentualne CV prosimy przesyłać na adres: biuro@figene-energia.pl .

Kontakt

Dane adresowe

Figene-Energia.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone 2024 © Polityka prywatności